Спореди ги коефициентите за Јувентус vs Интер Милано

Денес петок во 19:30 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Јувентус и Интер Милано

Според букмејкерите, во овој натпревар Јувентус влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet со вредност од 1.61, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Betfair SB и Betfred со вредност од 7.00. За нерешено, ги препорачуваме Rivalo.com, Betway, PinnacleSports, Nordicbet, Betsson Sportsbook и Interwetten затоа што само таму е коефициентот 4.00.

За натпреварот помеѓу Јувентус и Интер Милано кој ќе се одигра петок на 7/12 2018 во 19:30, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Interwetten – 1.87
Rivalo.com – 2.25

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Интер Милано има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Јувентус, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Јувентус, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Bet 365: 2.11 за Јувентус
Marathonbet и 1xbet: 1.87 за Интер Милано

Комплетна понуда на коефициенти за Јувентус и Интер Милано.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk