Спореди ги коефициентите за Банфилд vs Годој Круз

понеделник,18/3 2019 е празник во Аргентина.Банфилд и Годој Круз во борба за трите бода.

Што се однесува до денешниот натпревар во Примера Дивизија помеѓу Банфилд и Годој Круз, букмејкерите сметаат дека Банфилд е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
PinnacleSports – 2.08
Betfair SB и Tipico – 3.40
Betfred, Betway, bwin, Sportingbet и Bet 365 – 4.00

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Банфилд и Годој Круз? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 41.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 59.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet и Marathonbet со коефициент од 2.38. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Rivalo.com, 1xbet и Marathonbet за да имате коефициент од 1.65.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Банфилд и Годој Круз нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Годој Круз и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Dafabet: 2.08 за Банфилд
Dafabet: 1.85 за Годој Круз

Комплетна понуда на коефициенти за Банфилд и Годој Круз.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk