Спореди ги коефициентите за Тотенхем vs Реал Мадрид

Денес среда во 19:45 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Тотенхем и Реал Мадрид

Што се однесува на денешниот натпревар во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу
Тотенхем и Реал Мадрид, букмејкерите го фаворизираат тимот на Реал Мадрид. Ние сме тука за вас за да ги пронајдеме највисоките коефициенти. Што се однесува за највисоката понуда за победа на домаќинот, таа може да ја пронајдете на Nordicbet и Betsson Sportsbook. За натпревар без победник, односно реми, ви ја презентираме понудата на Betfair SB бидејќи само таму има коефициент 3.75. Фаворитот да го добие овој натпревар највисокиот коефициент е 2.26 на Nordicbet и Betsson Sportsbook.

За дуелот помеѓу Тотенхем и Реал Мадрид ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Interwetten – 2.75 – 0-2 гола
Betfair SB – 1.60 – 3+ голови

Комплетна понуда на коефициенти за Тотенхем и Реал Мадрид.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk