Спореди ги коефициентите за Алашкерт vs Сутјеска Никшич

Денес четврток во 15:00 дерби натпреварот во УЕФА Европа Лига помеѓу Алашкерт и Сутјеска Никшич

Во УЕФА Европа Лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Алашкерт и Сутјеска Никшичкој што ќе се игра четврток на 2/8 2018 во 15:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот Marathonbet дава коефициент 2.01, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди Coral во вредност од 4.25. За реми, понудата ја издвојуваме од Fonbet со вредност од 3.45.

Во рамките на УЕФА Европа Лига очекуваме на дуелот помеѓу Алашкерт и Сутјеска Никшич да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.34 за 3 или повќе голови, додека Unibet нуди 1.63 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Сутјеска Никшич и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
PinnacleSports: 1.70
Betfred: 2.25

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Алашкерт и Сутјеска Никшич.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk