Натпревар на денот: Флуминенсе vs Виториа

Денес четврток во 22:00 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Флуминенсе и Виториа

Денешниот натпревар во Серија А помеѓу Флуминенсе и Виториа би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Флуминенсе. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Флуминенсе тоа направете го на 1xbet за да добиете коефициент вреден 1.80. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на PinnacleSports со вредност од 3.69. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на Bet 365 со вредност од Bet 365.

За натпреварот помеѓу Флуминенсе и Виториа кој ќе се одигра четврток на 6/9 2018 во 22:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.69
1xbet, Coral и Ladbrokes – 2.30

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Виториа, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Флуминенсе и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Dafabet: 2.04 за Флуминенсе
PinnacleSports: 1.91 за Виториа

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Флуминенсе и Виториа.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk