Натпревар на денот: Крилја Советов vs Краснодар

Во рамките на Премиер Лига,понеделник во 15:30 часот ќе играат Крилја Советов и Краснодар

Немаме дилема за натпреварот помеѓу Крилја Советов и Краснодар. Со оглед на тоа што оваа сезона Краснодар игра многу подобро од Крилја Советов, ние и светските букмејкери како фаворит ќе го избереме гостинот. Најголемиот коефициент за победа на гостинот ни го нуди Paddy Power со вредност од 2.20. За нерешен резултат вредноста на коефициентот е 3.50 на Marathonbet и 1xbet. За изненадување и победа на домаќинот највисоката понуда ја превземаме од PinnacleSports, а вредноста на коефициентот е 4.76.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Крилја Советов и Краснодар? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 39.4%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 60.6%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Betfair SB со коефициент од 2.50. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.63.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Крилја Советов и Краснодар.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!