Натпревар на денот: Џенова vs Торино

Денес недела во 13:00 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Џенова и Торино

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Џенова и Торино акцентот за фаворит го ставаат на Џенова. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.57 ни го нуди 1xbet. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во PinnacleSports со коефициент од 3.81. За сите кои веруваат во победа на Торино ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 2.76 кој може да го најдете во Dafabet.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Betsson Sportsbook и до добиете коефициент 1.51. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Unibet и Tipico со коефициент вреден 2.70.

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Џенова да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Marathonbet, 1xbet и Dafabet нуди коефициент 1.88.
За Торино да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet нуди коефициенти 2.06.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Џенова и Торино.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk