Натпревар на денот: Фламенго vs Ботафого

Во рамките на Серија А,сабота во 22:00 часот ќе играат Фламенго и Ботафого

Денешниот натпревар во Серија А помеѓу Фламенго и Ботафого би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Фламенго. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Фламенго тоа направете го на Rivalo.com за да добиете коефициент вреден 1.70. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на Rivalo.com со вредност од 3.80. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на Marathonbet со вредност од Marathonbet.

Во рамките на Серија А очекуваме на дуелот помеѓу Фламенго и Ботафого да бидат постигнати неколку голови.
PinnacleSports ни нуди 2.30 за 3 или повќе голови, додека Rivalo.com нуди 1.75 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Ботафого има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Фламенго, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Фламенго, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Dafabet: 2.25 за Фламенго
1xbet: 1.74 за Ботафого

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Фламенго и Ботафого.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk