Натпревар на денот: Feronikeli vs Санта Колома

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,петок во 18:45 часот ќе играат Feronikeli и Санта Колома

Feronikeli е огромен фаворит во натпреварот против Санта Колома. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Feronikeli е околу 68.5%. 1xbet, Fonbet, bwin и Sportingbet има најмалку доверба во Feronikeli и нуди 1.45 за победа. За иненадување, односно за победа на Санта Колома најдобрата понуда е на William Hill, skybet и Betway со коефициент 8.50.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има Sportingbet со вредност од 5.00.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Feronikeli и Санта Колома? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 42.1%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 57.9%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet и Betfair SB со коефициент од 2.30. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Betfred за да имате коефициент од 1.67.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Санта Колома има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Feronikeli, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Feronikeli, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Fonbet: 1.87 за Feronikeli
Bet 365: 2.13 за Санта Колома

Комплетна понуда на коефициенти за Feronikeli и Санта Колома.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk