Натпревар на денот: Урал vs Уфа

сабота,13/7 2019 е празник во Русија.Урал и Уфа во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу Урал и Уфа, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Урал. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 2.13 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Fonbet со вредност 4.20. За реми највисоката понуда е во сопственост на Bet 365 со вредност од 3.25.

Во рамките на Премиер Лига очекуваме на дуелот помеѓу Урал и Уфа да бидат постигнати неколку голови.
PinnacleSports ни нуди 2.77 за 3 или повќе голови, додека 1xbet и Marathonbet нуди 1.49 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Уфа и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
PinnacleSports: 1.79
PinnacleSports: 2.12

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Урал и Уфа.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk